Flash News

E-TJERA

Një tjetër mjek ndërron jetë nga Covid-19, Shehu: I sinqertë, i qeshur dhe gjithmonë optimist

Një tjetër mjek ndërron jetë nga Covid-19, Shehu: I
Spitali Infektiv

Një tjetër mjek ka humbur jetën si pasojë e Covid-19. Bëhet fjalë për mjekun anestezist Aleksander Hoxha. Lajmin e bëri me dije ish-ministri i Shëndetësisë, Tritan Shehu përmes një postimi në ‘Facebook’.

Ai thotë se kjo është një humbje e madhe jo vetëm për familjen, por edhe për miqtë, studentët, pacientët dhe panelet shkencore, duke vlerësuar kontributin dhe aftësitë e mjekut.

“Lamtumire koleg e mik i dashur, Prof As, Dr. Aleksandër Hoxha!

Leka i mire, i aftë, i ditur, Anestezis-Reanimatori i pa përtuar, njeriu njerezor e i kulturuar na la mbreme mbas nje “lufte” te gjate me kete “virus te eger”, ne nje terren shendetesor te tij krejt te “pa barabarte”!”-shkruan ndër të tjera Shehu.

Një tjetër mjek ndërron jetë nga Covid-19, Shehu: I

Ditari politik

Të fundit