Flash News

E-TJERA

Një vit nga 26 nëntori, Soreca kujton 51 viktimat: Të punojmë për të ndërtuar së bashku

Një vit nga 26 nëntori, Soreca kujton 51 viktimat: Të
Ambasadori i BE, Luigi Soreca

Ambasadori i BE, Luigi Soreca ka përkujtuar 1-vjetorin e tërmetit tragjik të 26 nëntorit 2019. Përmes një postimi në rrjetet sociale, ambasadori  ka kujtuar solidaritetin e vendeve të Unionit, duke shtuar se është koha për të punuar dhe për të ndërtuar së bashku.

“Më 26 Nëntor 2019 Shqipëria u godit nga një tërmet shkatërrues. Një vit më pas, ne kujtojmë 51 viktimat e asaj dite të tmerrshme dhe solidaritetin e BE dhe shteteve anëtare ndaj popullit shqiptar. Tani ne punojmë për të ndërtuar së bashku”, shkruan Soreca.

Ditari politik

Të fundit