Flash News

E-TJERA

Njihet si ‘Çakalli’, kush është shqiptari më i kërkuar në listën e Europol, i kërkuar nga Gjermania

Njihet si ‘Çakalli’, kush është shqiptari më i

Berti Dedja, i njohur ndryshe si ‘Çakalli’, renditet si një personat më të kërkuar në listën e Europol.

Dedja akuzohet se prej vitit 2016 ka ushtruar një tregti të paligjshme droge të kokainës dhe marijuanës me pjesëmarrjen e personave të tjerë. ‘Çakalli’ vepronte si kreu i bandës. Për transportin e drogës ka përdorur mjete të përgatitura enkas për këtë qëllim.

Autoritetet gjermane e kanë shpallur në kërkim dhe nga viti 2018 Dedja ndodhet në arrati. Dedja që prej vitit 2018. Ai dyshohet për shkak të mundshëm të trafikut të lëndëve narkotike të llojit bandë.

Hetuesit supozojnë se ai mund të jetë jashtë vendit, në Belgjikë, Holandë, Itali apo Shqipëri.

Njihet si ‘Çakalli’, kush është shqiptari më i

Të fundit