Flash News

E-TJERA

Novak Djokoviç fiton “Australian Open”, mposht tenistin grek

Novak Djokoviç fiton “Australian Open”, mposht tenistin grek

Novak Djokoviç ka fituar “Australian Open”, një vit pasi u detyrua të deportohet për shkak se refuzoi të vaksinohet ndaj Covid-19.

Djokoviç mundi Stefanos Tsitsipas në tre sete në finalen në Melburn duke barazuar rekordin e Nadal ë Grand Slam me 22 tituj teke për meshkuj.

Ky është titulli i 10-të i Djokoviç. Tenisti serb mposhti kundërshtarin grek me rezultatin 6-3, 7-6(4) dhe 7-6(5) në Rod Laver Arena.

Të fundit