Flash News

E-TJERA

“Nuk është hera e parë”, Mal Berisha i kujton Ramës takimin në ‘Downing Street’: Po e përdorin si patericë për krizën e emigrantëve

“Nuk është hera e parë”, Mal Berisha i kujton

Ish-ambasadori shqiptar në Londër, Mal Berisha ka komentuar vizitën e kryeministrit Edi Rama në Londër ku u takua me homologun e tij Rishi Sunak.

Në një intervistë për Rtv Ora, Berisha thotë se kjo nuk është vizita e tij e parë në Downing Street, por kujtoi kryesocialistit takimin me Cameron.

Berisha: Nuk është hera e parë që Rama futet në Downing Street. Kur shërbeja si ambasador i Shqipërisë në Londër dhe sapo qeveria socialiste kishte ardhur në pushtet Rama ka pasur një takim me David Cameron.Nuk pranoi të isha në asnjë takim që zhvilloi. Ose ka harresë ose në atë kohë nuk ka qenë vizitë por qokë miqësore.

Duke komentuar takimin e tij me Sunak, Berisha tha se është e pashpjegueshme sesi qeveria britanike po e përdor Ramën për ti mbijetuar krizës së emigrantëve.

BerishaËshtë e çuditshme që qevria britanike kërkon të mbijetojë në kushtet kur emigracioni është bërë një gangrenë shumë e madhe me ndihmën e një qeverie të korruptuar në Shqipëri.Kërkon ti japë një patericë Edi Rama konservatorëve në Londër sikur këta ja kanë kthyer borxhin duke e paraqitur si një njeri që mund të pritet në kancelaritë më të rëndësishme të botës edhe pse sot është një nga njerëzit më të diskretituar në botë për shkak të skandaleve të brendshme që janë incineratorët, ministrat e arrestuar, kryebashkiakët që po bien si kokrrat e gështenjave në burg dhe mbi të gjitha skandali "McGonigal". Dy paterica që ndihmojnë njëra-tjetrën.

 

 

Të fundit