Flash News

E-TJERA

Nxori sekretin hetimor, SPAK zgjat pezullimin nga detyra për ish-kreun e OFL-së

Nxori sekretin hetimor, SPAK zgjat pezullimin nga detyra për ish-kreun e
Artan Shkëmbi

SPAK ka  zgjatur me tre muaj pezullimin nga detyra të ish-kreut të OFL-së, Artan Shkëmbi. Ky i fundit është pezulluar pasi po hetohet për dekonspirim operacionesh dhe per nxjerrje të sekreteve hetimore.

Kërkesa e SPAK është miratuar nga GJKKO. Kjo e fundit vendosi pezullim e tij, më 28 shtator.

Shkëmbi ka nxjerrë të dhëna për për një grup kriminal që ishte nën hetim nga autoritetet gjermane.

Sipas këtyre të fundit,  ishte vetë Shkëmbi ai që dekonspiroi informacionin duke vënë në dijeni dy prej anëtarëve të këtij grupi përmes një platforme chati të kriptuar se po hetoheshin nga Gjermania.

Ditari politik

Të fundit