Flash News

E-TJERA

Objektivi është “Galacticos 2”, Real Madrid kërkon paketë Bellingam, Mbappe dhe Haland

Objektivi është “Galacticos 2”, Real Madrid kërkon

Merkatoja është gjithmonë një temë e nxehtë në futboll me lojtarët që aludohen për transferime nëpër klube të ndryshme. Real Madrid është ndër klubet më të titulluara në botë dhe gjithmonë ka arritur të blejë lojtarë të kalibrit botëror.

Shumë tifozë të klubit spanjoll ëndërrojnë një epokë “Galacticos 2”, ku pas skuadrës së fillim viteve 2000, tani Real Madrid do yjet që po bëjnë naming në skuadrat e tyre.

Presidenti Florentino Perez kërkon që të afrojë në skuadër njëkohësisht, Jude Bellingam (Dortmund), Kylian Mbappe (Paris SG) dhe Erling Haland (Manchester City).

Secili prej të treve nuk është i lehtë për t’u arritur. Edhe Perez e ka të qartë se operacionet do të jenë të ndërlikuara dhe tepër të kushtueshme.

Por ai është i fiksuar për t’i bërë të tre yjet së bashku në Madrid. Problemi është se të tre kanë kontrata në fuqi dhe atij i duhet të presë të paktën nga dy vjet për të mbyllur një projekt galaktik, që do të sigurojë sukses.

Perez kërkon të nisë fushatën e blerjeve në merkaton e verës me yllin e Dortmundit, Bellingam. Më pas në vitin 2024 ai do të kërkojë të afrojë në skuadër kapitenin e ri të Francës, Mbapenë, dhe të mbyllë gjithçka me Erling Halandin nga Mançester Siti, me objektivin për të ndërtuar kështu një skuadër të jashtëzakonshëm, e që me të drejtë mund të pagëzohet si “Galacticos 2”.

Të fundit