Flash News

E-TJERA

Sulmoi me armë zjarri pronarin e marketit, arrestohet shqiptari në Greqi

Sulmoi me armë zjarri pronarin e marketit, arrestohet shqiptari në

Një 30-vjeçar shqiptar dhe një 46-vjeçar  rus janë arrestuar në Greqi pasi u përfshinë në një sulm të përgjakshëm në një mini market në orët e vona të së shtunës (15 qershor) në Chania.

Të dy personat janë parë mbrëmjen e së dielës, më 16 qershor në një pallat në zonën e Bashkisë Platanias ku ishin fshehur.

Ata kanë goditur pronarin 58-vjeçar të minimarketit me shkop dhe kanë plagosur dy djemtë e tij 32 dhe 34 vjeç, ku ky i fundit është qëlluar me armë në gju.

Pasi ka qëlluar autori është larguar me motor së bashku me shqiptarin, i cili është i njohur për autoritetet greke.

Të fundit