Flash News

E-TJERA

Operacion anti-drogë në Elbasan; Sekuestrohen 30 kg heroinë, arrestohen tre persona

Operacion anti-drogë në Elbasan; Sekuestrohen 30 kg heroinë,

3 persona janë arrestuar në Elbasan në kuadër të një operacioni antidrogë, ku janë sekuestruar në cilësinë e provës materiale 30 kg heroinë e ndarë në 8 pako.

Pakot ishin nisur nga Stambolli për në Turqi dhe ishin fshehur në bordin e një mjeti në të cilin udhëtonin 3 personat e arrestuar që kishin si destinacion final Athinën.

Policia e Shtetit nuk ka ende një njoftim zyrtar për operacionin ku janë përfshirë dhjetëra forca policie dhe janë kryer hetime për më shumë se 1 muaji. Nga burime të ndryshme mediatike është bërë e ditur se deri tani flitet për 30 kg heroinë të sekuestruar por sasia mund të jetë edhe më e lartë pasi pritet peshimi i saj.

Operacioni është ende në zhvillim dhe pritet që numri i të arrestuarve të rritet pasi po punohet për identifikimin dhe lokalizimin e tyre.

Ditari politik

Të fundit