Flash News

E-TJERA

Operacioni i SPAK/ GJKKO jep masën e sigurisë për Emiljano Shullazin

Operacioni i SPAK/ GJKKO jep masën e sigurisë për Emiljano

Gjyjkata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka vendosur masën e re të sigurisë “arrest me burg” për Emiljano Shullazin, i cili ishte një prej 50 urdhër arresteve të lëshuara në operacionin e fundit nga SPAK. Ai ndodhej në burg për krime të tjera, teksa tashmë i shtohen akuzat.

Shullazi nuk ka dhënë sqarime në sallënm e gjyqit, ndërsa avokati i tij ka kërkuar pa përdorshmëri për materialet e Sky dhe Enchro Chat  dhe ka mohuar përfshirjen e Shullazit në ngjarjet kriminale.

Nga bisedat e aplikacionit “Sky Ecc”, Shullazi del në komunikimi me Arben Ndokën dhe Ervis Martinajn, ku planifikojnë vrasjen e Durim Bamit.

 

Të fundit