Flash News

E-TJERA

Operacioni i SPAK, në pranga edhe oficerja e drejtorisë së Kufirit

Operacioni i SPAK, në pranga edhe oficerja e drejtorisë së

SPAK ka lëshuar 11 urdhër arreste mbrëmjen e sotme, mes të cilave, janë ekzekutuar 8 deri më tani.

Në pranga ka rënë ish-drejtori i Policisë Erzen Breçani, djali i tij, shefi i krimeve në komisariatin numër 6 Dedjan Gjoni etj.

Urdhër arresti u lëshua edhe ndaj Ervin Matës, i cili u përfshi në vrasjen e bujshme të ish-Bllokut. 

Po ashtu,  në pranga është vënë edhe Jonida Babameto, oficere e drejtorisë së kufirit dhe migracionit. 

 Ndaj tyre rëndojnë akuzat për grup të strukturuar kriminal, shpërdorim detyre, trafik droge, pastrim lekësh dhe përkrahje e autorit në krim.

Të fundit