Flash News

E-TJERA

Opozita në zgjedhje me dy lista? Duka: PD-LSI në listë të përbashkët, mision i pamundur

Opozita në zgjedhje me dy lista? Duka: PD-LSI në listë të

Kreu i PAA, Agron Duka ka folur për listat e përbashkëta me të cilat opozita e bashkuar do të shkojë në zgjedhjet e 25 prillit. Ai tha se është e pamundur që PD dhe LSI të garojnë në një listë. Edhe pse nuk është bërë zyrtare, Duka tha se do të dalin në dy lista.

"Basha duhet të ishte më përpara. Ne nuk na ka penguar gjë që të jemi prezent. Sado të mundohemi ne, nëse nuk ecën PD nuk ka rrotacion politik. Çdo ditë që kalon nuk është në avantazhin tonë.

 Është kostum i ngushtë shumë, Basha thotë do dalim me listë të përbashkët, por është e pamundur. Unë dyshoj që do dalin me dy lista LSI dhe PD. Të garantoj se partitë e vogla të heqin një mandat", u shpreh Duka në 'Real Story'.

Ditari politik

Të fundit