Flash News

E-TJERA

Ori Nebiaj mbyll ‘Përputhen’, gati për të hyrë në Kuvend: Do bëj maksimumin!

Ori Nebiaj mbyll ‘Përputhen’, gati për të hyrë

Moderatorja e njohur Oriela Nebiaj ka mbyllur sot karrierën televizive, për t’iu përkushtuar politikës.

Në mbyllje të emisionit ‘Përp’puthen’ që Nebaj prezantoi sot  ajo falenderoi TopChannel për mundësinë e dhënë për të qenë pjesë e ekranit për gjashtë vite rresht dhe tha se do të bëjë maksimumin e saj për të përmbushur misionin si deputete.

“Ka qenë një rrugëtim dypalësh. Televizioni ka qenë diçka që më ka dhënë një kënaqësi. Tashmë kam një tjetër sfidë.

E pranova mandatin me përgjegjësinë më të madhe, unë do bëj maksimumin tim, pastaj nëse diçka nuk është në dorën time, nuk kam se çfarë të bëj. Unë me ndërgjegje të pastër, do të di që kam dhënë më të mirën,”- tha Nebijaj.

KQZ miratoi dhënien e mandatit për Nebiajn, ndërsa kjo e fundit do futet në Kuvend pas largimit të Grida Dumës. Në zgjedhjet parlamentare të 2021, Nebiaj mori 5606 vota preferenciale.

 

Të fundit