Flash News

E-TJERA

“Overdozë droge”, mjekja zbulon rastet e VIP-ave shqiptar: Nuk shkruajnë as emrin

“Overdozë droge”, mjekja zbulon rastet e VIP-ave shqiptar: Nuk

Mjekja e Repartit të Toksikologjisë, Suela Xhufi, ka zbuluar se ka shumë raste të personave të njohur të ekranit, paraqiten për të marrë ndihmë në spitalin shtetëror për shkak të overdozës nga droga.

Mjekja e ftuar në emisionin “Panorama e Mëngjesit”, është shprehur se në rastin e kokainës apo heroinës pacienti mund të bëjë vdekje klinike

A ju vijnë VIP-a?

“Po vijnë VIP-a, por jo për të bërë detoks, vetëm në rastet kur kanë kaluar overdozë dhe nuk duan të shkruajnë as emrin.

Në rastet e overdozës vijën se spitali i shtetit është më i sigurt me ekipin e mjekëve që ka, në rastin e kokainës apo heroinës pacienti mund të bëjë vdekje klinike.

Detyrimisht vijnë patjetër në shtet VIP, kanë ardhur gjithmonë e do vijnë prapë.” tregoi mjekja.

Të fundit