Flash News

E-TJERA

Pacolli mbështet Xhakën: Nëse FIFA e gjobit, do e paguaj unë

Pacolli mbështet Xhakën: Nëse FIFA e gjobit, do e paguaj

Bexhet Pacolli i ka dalë në mbrojte Granit Xhakës. Ky i fundit pas ndeshjes me Serbinë, e cila humbi kundrejt Zviceës, festoi me fanellën me emrin e ish-komandait të UCK-së Adem Jashari.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Pacolli thotë se nëse FIFA e gjobit Xhakën për këtë gjest, ai do ia paguajëë gjobën.

“Nëse emri Jashari shqetëson FIFA-n apo botën dhe Granit Xhaka dënohet se ka mbajtur pas ndeshjes këtë emër të shenjtë, atë gjobë do ta paguaj personalisht unë, në emër të popullit shqiptar.

 Këtë ia kam njoftuar sot personalisht edhe Granitit. Tani ecim tutje dhe u urojmë atyre fat të vazhdueshëm kundër Portugalisë”, shkruan Pacolli. 

Të fundit