Flash News

E-TJERA

‘Padia për 4 vilat’/ Pas Dumës dhe Tabakut, Veliaj mund në gjykatë edhe kunatin e Bashës

‘Padia për 4 vilat’/ Pas Dumës dhe Tabakut, Veliaj mund
Kryebashkiaku Erion Veliaj ka fituar gjyqin në SPAK ndaj kunatit tëe kryetarit të PD, Lulzim Basha, Erion Isufi.

Ky i fundit e kishte paditur Veliajn rreth një vit më parë për shpifje, për pronësinë e 4 vilave në resortet luksoze në Gjirin e Lalzit dhe në Long Hills në Tiranë.

Pas fitoreve me Grida Dumën dhe Jorida Tabakun për shpifje në gjykatë, Veliaj ka fituar edhe gjyqin e radhës me kunatin e Bashës, i cili nuk arriti të provonte dot në SPAK se deklaratat e një viti më parë të Veliajt, se Lulzim Basha zotëron 4 vila dhe kishte aplikuar në bashki për vilën e 5-të, ishin të pavërteta, shkruan gazeta Shqip.

Ky vendim i Gjykatës së Posaçme SPAK, e cila hodhi poshtë pretendimet e kunatit të Bashës, në fakt, vërteton indirekt se deklaratat e Veliajt ishin të sakta dhe se vilat në fjalë ekzistojnë.

Të fundit