Flash News

E-TJERA

Pakot me drogë gati për Greqi, në arrestohen dy shqiptarë

Pakot me drogë gati për Greqi, në arrestohen dy shqiptarë

Policia greke ka arrestuardy  shqiptarë dhe një grek pasi  transportonin drogë  nga Shqipëria për në Greqi.

Pasi në një banesë në pronësi të një shtetasi grek, aty ku u gjetën 27 pako me kanabis me peshë totale 26.2 kilogramë.

Siç raportohet këtë sasi droge e kanë futur në Greqi dy shtetas shqiptarë ditën e djeshme në orët e para të mëngjesit përmes një automjeti dhe më pas e kanë çuar në banesën e grekut 36 vjeçar.

Të fundit