Flash News

E-TJERA

Partizani fiton ndaj Kastriotit, të kuqtë marrin kreun e kampionatit

Partizani fiton ndaj Kastriotit, të kuqtë marrin kreun e kampionatit

Kastrioti është mposhtur me rezultatin 1-4 nga Partizani në sfidën e vlefshme për javën e 35-të të Superiores.

Sfida u zhbllokua nga Greca në minutën e 9′ teksa në të 39′ Rrapaj riktheu baraspeshën. Në fund të pjesës së parë Da Silva përmbysi shifrat.

Në pjesën e dytë Partizani shënoi edhe dy gola të tjerë me Da Silvën dhe Muratajn. Gjithashtu shënoi edhe Sota, por goli u anulua nga VAR-i.

Përkohësisht Partizani ndodhet në vendin e parë me pikë të barabarta me Tiranën teksa pritet si do të mbyllet ndeshja, Tirana-Bylis.

FORMACIONET ZYRTARE

Kastrioti: Sali, Kodra, Stojanoviç, Karakaçi, Onanuga; Hasani, Rexhinaldo, Zogaj, Greca, Selmani, Kamara

Trajner: Emiljano Çela

Partizani: Rexhepi, Preka, Telushi, Sota, Murataj, Bilali, Matondo, Rrapaj, Atanaskoski, Mba, Da Silva

Trajner: Xhovani Kolela

Gjyqtar: Kreshnik Cjapi

Të fundit