Flash News

E-TJERA

Pas eliminimit nga Kupa e Botës, Thomas Müller njofton largimin nga Gjermania

Pas eliminimit nga Kupa e Botës, Thomas Müller njofton largimin nga

Thomas Müller është tërhequr nga futbolli ndërkombëtar.  Futbollisti gjerman njoftoi tërheqjen e tij nga kombëtarja gjermane pas eliminimit të Gjermanisë nga Kupa e Botës 2022 në Katar.

Një nga më të mëdhenjtë e gjeneratës së tij, Müller bëri debutimin e tij me kombëtaren gjermane në vitin 2010 dhe luajti gjithsej 122 ndeshje zyrtare ku shënoi 44 gola. Ai gjithashtu fitoi Kupën e Botës 2014 në Brazil dhe konsiderohet lojtari më i ri që ka shënuar në historinë e një Botërori në moshën 20-vjeçare.

Katar 2022 ishte Botërori i katërt që Müller ka luajtur me Gjermaninë, pas Afrikës së Jugut në 2010, Brazilit në 2014 dhe Rusisë në 2018.

Të fundit