Flash News

E-TJERA

Pas Lewandowsk-it, Bayern Munich ‘humb’ një tjetër aset

Pas Lewandowsk-it, Bayern Munich ‘humb’ një tjetër aset

Ndërsa shumica e fokusit për Bayern Munich ka qenë në situatën e kontratës së Robert Lewandowski, dhe zëvendësuesit të mundshëm të tij, ka ende një yll tjetër që ka nevojë për një marrëveshje të re.

Serge Gnabry, kontrata e të cilit përfundon në vitin 2023, do të hyjë në sezonin e fundit të marrëveshjes së tij aktuale në muajin korrik. Sipas gazetarëve të Sport Bild, Christian Falk dhe Tobi Altschäffl, gjërat nuk po shkojnë mirë.

Në një paraqitje në podkastin e Bayern Insider, dyshja e Sport Bild deklaroi se Gnabry refuzoi ofertën e fundit të Bayern Munich dhe se nuk ka një takim të përcaktuar tani herët që dy palët të mblidhen për më shumë bisedime.

Një ndryshim formacioni dhe një grup i grumbulluar sulmuesish mund të bëhen pengesë për Gnabry dhe klubin që të arrijnë një marrëveshje.

Nëse situata bëhet plotësisht e paqëndrueshme, Gnabry nuk do të ketë mungesë të kërkuesve. Real Madrid, Tottenham Hotspur, Liverpool dhe Arsenal FC të gjithë thuhet se kanë interes për gjermanin.

Të fundit