E-TJERA

Pas Tiranës vaksinimi nis në Vlorë, mjediset ku do të zhvillohet procesi

Pas Tiranës vaksinimi nis në Vlorë, mjediset ku do të
Foto Ilustruese

Vlora është qyteti i dytë pas Tiranës, ku pritet të nisë vaksinimi anti-Covid. Të shtunën pritet të nisë fushata e vaksinimit edhe në këtë qytetet, raporton “VizionPlus”.

Pallati i Sportit dhe stadiumi i “Flamurtarit” janë dy ambientet ku pritet të zhvillohet procesi i vaksinimit.

Edhe në Vlorë, të parët që do të vaksinohen janë mjekët dhe infermierët. Ndërkohë procesi vazhdon në Tiranë në ditën e tretë të tij te stadiumi “Air Albania”. Të parët që po marrin vaksinën anti-Covid janë bluzat e bardha.

Ditari politik

Të fundit