Flash News

E-TJERA

Pas Vlorës, në flakë gjatë natës dhe dy automjete në Elbasan; dyshohet zjarrvënie e qëllimshme

Pas Vlorës, në flakë gjatë natës dhe dy automjete
Foto Ilustruese

Pas ngjarjes së Vlorës, një tjetër incident ka ndodhur gjatë orëve të para të mëngjesit, ku dy automjete janë përshirë nga flakët në Elbasan.

 Ngjarja ka ndodhur në lagjen "11 Nëntori" ku një mjet tip "Volvo" në pronësi të shtetasit Daniel Duka është djegur pjesërisht.

E dëmtuar nga flakët ka mbetur edhe një tjetër mjet tip “Ford Fokus”, i parkuar aty pranë.

“Ford-i” në pronësi të Aleksandër Bragjecit është dëmtuar në pjesën e pasme të tij.

Menjëherë pas ngjarjes ka ndërhyrë shërbimi zjarrfikës ka ndërhyrë duke bërë të mundur fikjen e zjarrit, ndërsa policia ka siguruar pamje të kamerave të sigurisë në zonën ku ka ndodhur ngjarja.

Nga të dhënat dyshohet se bëhet fjalë për zjarrvënie të qëllimshme.

Ditari politik

Të fundit