Flash News

E-TJERA

Patozi garon me Topallin në zgjedhjet e 25 prillit: Me Bashën na ndan vizioni që kemi për politikën

Patozi garon me Topallin në zgjedhjet e 25 prillit: Me Bashën na ndan

Koordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi konfirmon se në zgjedhjet e 25 prillit do të garojë krah lëvizjes së ish-kryetares së Kuvendit, Jozefina Topalli.

Në një intervistë për Report Tv, Patozi shprehet se sheh zero mundësi për bashkëpunim me Lulzim Bashën, pasi sipas tij i ndan vizioni dhe qëllimi. 

“Ne gjykojmë që me zotin Basha na ndan së pari vizioni që kemi për politikën dhe e dyta qëllimi. Me Topallin, është nevoja dhe kauza e përbashkët që ne kemi për të dalë në një listë dhe besoj do e arrijmë qëllimin. Ne e duam Shqipërinë më demokratike, më të drejtë dhe më të pakorruptuar”, tha Patozi

Ditari politik

Të fundit