Flash News

E-TJERA

PD kërkon heqjen e mandatit të ministres Xhaçka, kur mblidhet Këshilli për Rregulloren dhe Imunitetin

PD kërkon heqjen e mandatit të ministres Xhaçka, kur mblidhet

Dy ditë pasi Partia Demokratike ka depozituar në Kuvend kërkesën për t'i hequr mandatin ministres së Jashtme Olta Xhaçka, Kuvendi ka njoftuar datën e mbledhjes së Këshillit për Rregulloren dhe Imunitetin.

Takimi pritet të mbahet të premten në orën 10:30 në kryesinë e Kuvendit sipas PD  bashkëshorti i Xhaçkës është shpallur investitor strategjik nga qeveria si dhe ka përfituar nga pasuritë shtetërore. 

 

Të fundit