Flash News

E-TJERA

Përballja Itali-Shqipëri/ Tifozët veshin Dortmundin ‘kuq e zi’, shqiptarë e italianë festojnë së bashku

Përballja Itali-Shqipëri/ Tifozët veshin Dortmundin ‘kuq e

Tifozët kuqezinj kanë pushtuar qytetin gjerman të Dortmundit, ndërsa na ndajnë edhe pak orë nga ndeshja e shumëpritur Itali-Shqipëri. 

Aktualisht, qyteti dominohet nga një atmosferë e jashtëzakonshme teksa mijëra shqiptarë po shijojnë këto momente me këngë, valle sigurisht edhe birrat gjermane.

Bie në sy se tifozët shqiptarë dhe italiane festojnë së bashku, teksa nuk kursejnë edhe foto të shumta mes tyre.

Shihni disa nga momentet e siguruara nga Politiko.al: 


Përballja Itali-Shqipëri/ Tifozët veshin Dortmundin ‘kuq e

Përballja Itali-Shqipëri/ Tifozët veshin Dortmundin ‘kuq e

Të fundit