E-TJERA

Përflitet si kandidat për president, Ceka: S’kam ambicie politike

Përflitet si kandidat për president, Ceka: S’kam ambicie

Neritan Ceka, arkeologe profesor, është ndër emrat e lakuar dhe të përfolur si kandidat për president.

Një ditë më parë, deputeti demokrat Luçiano Boçi dha emrin e Cekës si president i ardhshëm i vendit. Ceka ka qenë edhe një nga dy emrat më të përfolur në listën e Enkelejd Alibeajt.

I ftuar në studion e Abc News, Ceka u shpreh se është shkëputur nga politika dhe se nuk ka një ambicie të tillë.

“Jam shkëputur nga politik. Jam te Akademia e Shkencave me një kolegun tim me të shkuar politike Skënder Gjinushin. Nuk kam pasur asnjë ambicie politike”, tha Ceka.

 

Të fundit