E-TJERA

Përfundon me barazim sfida Hungari-Francë, "gjelat" kryesojnë me 4 pikë

Përfundon me barazim sfida Hungari-Francë, "gjelat"

Ka përfunduar barazim 1-1 sfida mes Hungarisë dhe Francës. Ishin hungarezët që kaluan të parët në avantazh, ku në minutën e 47-të, shënuan golin e parë dhe të vetëm.

Ndërsa "gjelat" barazuan në pjesën e dytë. Në minutën e 66-të francezët "çanë" rrjetën e hungarezëve. Këta të fundit e përjetuan rezultatin si fitore, pasi morrën edhe pikën e parë.

Për sa i përket situatës në grup, Franca kryeson me 4 pikë dhe Hungaria e treta me 1 pikë.

Të fundit