Flash News

E-TJERA

Përfundon pa fitues Tirana-Partizani, përballja më e rëndësishme në fushën e dëmtuar

Përfundon pa fitues Tirana-Partizani, përballja më e

Tirana dhe Partizani janë ndarë në një barazim pa gola në ndeshjen e zhvilluar në ‘Air Albania’. Kjo lojë ishte sfilitëse për lojtarët për shkak të fushës jo në parametrat e duhura, ku shpesh herë punëtorët futeshin për të rregulluar barin.

Përballja më e rëndësishme e sezonit pati vetëm pak raste për shënim dhe dy ekipet që më shumë u kujdesën për të mos humbur se sa për të fituar.

Gjatë 45 minutave të para Partizani tentoi dy herë, por në një rast topi u prit nga portieri Bekaj e më pas topi shkoi shumë larg portës. Edhe pjesa e dytë nisi me të njëjtën sjellje si e para, zëvendësimet u bënë me shumë vonesë dhe kryesisht të detyruar për shkak të problemeve fizike të titullarëve.

Ditari politik

Të fundit