E-TJERA

Përkeqësimi i situatës, mjekja shqiptare: Deri 25 mijë euro gjobë në Gjermani nëse del pa maskë

Përkeqësimi i situatës, mjekja shqiptare: Deri 25 mijë

Mjekja Aurora Dollenberg Meta nga Gjermania tha se përkeqësimi i situatës po rrezikon një tjetër mbyllje. Ajo deklaroi për "Repolitix" se gjoba për qytetarët që nuk respektojnë vendimin për maskat është deri në 25 mijë euro.

"Deri 25 mijë euro gjobë në Gjermani nëse del pa maskë. Kjo ndodh nëse nuk bëhen lajmërime me shkrim.

Ka qenë një mbledhje e jashtëzakonshme nga ana e ministrisë dhe të hënën do të vendoset definitivisht nëse do të ketë një mbyllje të dytë", tha mjekja.

Ditari politik

Të fundit