Flash News

E-TJERA

Përplasi për vdekje 10-vjeçaren, lihet burg drejtuesi i automjetit

Përplasi për vdekje 10-vjeçaren, lihet burg drejtuesi i
Foto nga vendngjarja

Gjykata e Tiranës ka dhënë masën “arrest me burg” për drejtuesin e automjetit që aksidentoi për vdekje 10 vjecaren në Tiranë, dy ditë më parë.

Mbi Alban Gurin rëndojnë akuzat “aksident me pasojë vdekjen” dhe “largim nga vendi i aksidentit”.

Ngjarja ndodhi ditën e diel, në rrugën “Njazi Meka”, ku mjeti aksidentoi për vdekje të​ të miturën, e cila ndërroi jetë në spital u largua nga vendngjarja dhe u arrestua pak më vonë.

Ditari politik

Të fundit