Flash News

E-TJERA

A do të pranonte ftesë nga PD pas përplasjes me Ramën? Si përgjigjet Dritan Leli

A do të pranonte ftesë nga PD pas përplasjes me Ramën? Si                                                                                                                                

Pas përplasjeve në distancë me kryeministrin Edi Rama, kryebashkiaku i Vlorës, Dritan Leli ka thënë se këto zëra i ka marrë si një mënyrë pozitive për të promovuar Vlorën.

Duke folur në emisionin “Edicioni Veroro” në ABC, Leli u pyet se si do i përgjigjej një ftese nga Partia Demokratike, por kreu i bashkisë ka theksuar se nuk e ka çuar kurrë një gjë të tillë ndërmend.

“Nuk ka lidhje fare. Nuk është gjë që e kam menduar dhe nuk më shkon në mendje”, është shprehur Leli.         

Kujtojmë se Rama i kërkoi Lelit që të dilte në fushatë për zgjedhjet e 25 prillit dhe të linte bashkinë, por kryebashkiaku nuk iu përgjigj. Pikërisht këtu nisi krisja e marrëdhënieve të tyre që duke se edhe sot vijon përplasja.

 

Të fundit