Flash News

E-TJERA

Përplasje me armë mes shqiptarëve në Itali, një i vdekur

Përplasje me armë mes shqiptarëve në Itali, një i

Një shqiptar ka mbetur i vrarë me armë zjarri në Itali.

Mediat italiane raportojnë se viktima me kombësi shqiptare mbeti i vdekur pas një sherri mes disa shqiptarëve.

Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Sasso Pisano, një fshat i komunës Castelnuovo di Val di Cecina, në provincën e Pizës. Në këto minuta po ndërhyjnë në vendngjarje Karabinierët e kompanisë Volterra.

Nuk dihet ende identiteti i viktimës dhe rrethanat e ngjarjes.  

Të fundit