Flash News

E-TJERA

Pësoi hemorragji celebrale, ndahet nga jeta poeti i njohur Agim Doçi

Pësoi hemorragji celebrale, ndahet nga jeta poeti i njohur Agim Doçi

Është ndarë nga jeta poeti i njohur Agim Doçi. Doçi u shtrua dy ditë më parë në QSUT në Shërbimin Neurovaskular pasi pësoi një hemorragji celebrale.

Ai ndodhej në gjendje kritike për jetën, ndërsa u nda nga jeta sot në mëngjes.

Agim Doçi është autor i shumë teksteve të këngëve shqipëtare, fituesi i mbi 50 çmimeve, ndër to dhe dy herë perfaqësues me tekstet e tij në Eurovizion.

Doçi bashkëpunoi me kompozitorin Edmond Zhulali në shumë këngë të festivaleve në Shqipëri dhe këngë për luftën e Kosovës, si "Marrshi i UCK-së", "A vritet pafajsia".

Të fundit