Flash News

E-TJERA

Plagoset me thikë në kokë 54-vjeçari në Sarandë

Plagoset me thikë në kokë 54-vjeçari në Sarandë

Një 54-vjeçar është plagosur në Sarandë. Bëhet me dije se Edmond Sulo është qëlluar me thikë në kokë dhe poshtë sqetullës.

54-vjeçari po merr ndihmën e parë mjekësore në urgjencën ‘Stefan Mekshi’ të Sarandës.

Ngjarja ka ndodhur në lagjen nr.2, ndërsa policia ka identifikuar e shpallur në kërkim autorin.

"Sot, rreth orës 14:00, në lagjen nr.2, Sarandë, dyshohet se pas një konflikti për motive të dobëta, shtetasi F. J., 52 vjeç, ka plagosur me mjet prerës (thikë), shtetasit E. S., 54 vjeç dhe S. Ll., 62 vjeç, të dy banues në Sarandë. Dy të dëmtuarit ndodhen në spital, jashtë rrezikut për jetën.

Shërbimet e Policisë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje dhe janë vënë në ndjekje të autorit të dyshuar, me qëllim kapjen e tij.", njofton policia.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe nën drejtimin e Prokurorisë dhe po punon për sqarimin dhe zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Të fundit