Flash News

E-TJERA

Plagosi një grua duke i vjedhur çantën, arrestohet shqiptari në Greqi

Plagosi një grua duke i vjedhur çantën, arrestohet shqiptari

Një shqiptar ka rënë në prangat e policisë greke, pasi akuzohet se i grabiti çantën një gruaje.

Ngjarja ndodhi pasditen e djeshme në Acharnes, kur shqiptari 36 vjeç iu afrua me motor një 58-vjeçareje me qëllim që t’i rrëmbejë çantën.

 Ajo i ka bërë rezistencë, për pasojë ka rënë në rrugë dhe është plagosur, raportojne mediat greke. 

 36-vjeçari është zhdukur me çantën në duar, megjithatë efektivët e policisë së ekipit të DI.AS. e kanë pikasur në një rrugë të zonës dhe e kanë vënë në pranga.

 

Të fundit