Flash News

E-TJERA

Plagosja në Shkodër, Selami Brahimi u qëllua pas një konflikti në familje

Plagosja në Shkodër, Selami Brahimi u qëllua pas një

Selami Brahimi mbeti i plagosur mbrëmjen e 8 shkurtit në lagjen “Xhabiej” në Shkodër.

Mësohet se autori i plagosjes së Brahimit është Sulejman Kapllani 68 vjecc, xhaxhai i bashkëshortes së të plagosurit.

Mësohet se shkak për plagosjen është bërë një konflikt i ndodhur disa vite më parë pas një vdekje brenda familjes.

68-vjeçari dyshohet se ka qëlluar nga një automjet tip Skoda Fabia ngjyrë e bardhë të cilën e kishte marrë me qira në aeroportin e Rinasit kur ka ardhur drejt Shqipërisë duke qenë se jeton në Itali.

Ky automjet pas ngjarjes nga kçyrja e kamerave të sigurisë u gjet i parkuar në lagjen “Rus” në Shkodër dhe brenda saj edhe arma e zjarrit automatik kallashnikov.

Brenda mjetit u gjetën 8 gëzhoja automatiku ndërsa një gëzhojë u gjet në vendin e ngjarjes e cila është e njëjtë më gëzhojat brenda automjetit.

Të fundit