Flash News

E-TJERA

Sherr për parkimin mes fqinjëve, plagosjen më armë zjarri nënë e bir në Durrës

Sherr për parkimin mes fqinjëve, plagosjen më armë zjarri
Foto ilustruese

Nënë e bir kanë mbetur të plagosur në Durrës me armë zjarri.

Sipas policisë, shkak është bërë një sherr mes fqinjëve në lagjen 12. Mësohet se fillimisht, Z.J., rreth 45 vjeç, ka plagosur në këmbë F. Ç., rreth 23 vjeç, ndërsa si pasojë e të shtënave është plagosur në këmbë dhe nëna e këtij të fundit.

Informacion paraprak

Më datë 23.02.2021, rreth orës 20:10, në lagjen nr.12, Durrës, dyshohet se pas një konflikti të çastit për motive të dobëta (për vende parkimi), fillimisht me sende të forta, shtetasi Z.J., rreth 45 vjeç, ka plagosur në këmbë shtetasin F. Ç., rreth 23 vjeç.

Si pasojë e të shtënave është plagosur në këmbë dhe shtetësja V. Ç., rreth 45 vjeçe, ( e ëma e shtetasit F. Ç.,), e cila ndodhej në momentin e konfliktit dhe është dërguar në spital nga shërbimet e Policisë dhe ndodhet bashkë me djalin nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

Autori i dyshuar shtetasi Z. J., është shoqëruar menjëherë në ambientet e Policisë Durrës për veprime të mëtejshme.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

Ditari politik

Të fundit