Flash News

E-TJERA

Plagosje me armë zjarri në Mat, shpallet në kërkim autori

Plagosje me armë zjarri në Mat, shpallet në kërkim autori

Një 39-vjeçar është shpallur në kërkim pasi plagosi me armë zjarri pas një konflikti një shtetas tjetër.

Ngjarja ka ndodhur në Mat në orët e para të mëngjesit, ku të dy kanë qenë duke konsumuar alkool në momentin që janë konfliktuar, dhe autori ka qëlluar me armë zjarri të plagosurin.

Autori është identifikuar, teksa vijon puna për kapjen e tij.

"Shërbimet e Komisariatit të Policisë Mat, rreth orës 04.30, kanë marrë njoftim se një shtetas kishte shkuar në spital për ndihmë mjekësore, i plagosur me armë zjarri, menjëherë kanë organizuar punën për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit.

Falë veprimeve të shpejta është bërë e mundur identifkimi i autorit të dyshuar, shtetasi B.K., 38 vjeç, banues në Burrel, ku vijon puna për kapjen e tij.

Nga veprimet e para hetimore dyshohet se këto dy shtetas kanë qenë në një lokal duke konsumuar alkool dhe pasi kanë dalë nga lokali , janë konfliktuar për motive të dobëta dhe shtetasi B.K., ka plagosur me armë zjarri pistoletë shtetasin A.D, 39 vjeç, i cili ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën.

Shërbimet e Policisë së Matit në bashkëpunim me strukturat hetimore të DVP Dibër, kanë shoqëruar në Komisariat 8 persona që dyshohet se kanë dijeni për rrethanat e ngjarjes.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë vijon veprimet në vendnngjarje me qëllim zbardhjen dhe dokumentin e plotë të rrethanave të ngjarjes", njofton policia.

Të fundit