Flash News

E-TJERA

Po prisnin autobusin, makina përplas për vdekje dy gra në Greqi, njëra prej tyre shqiptare

Po prisnin autobusin, makina përplas për vdekje dy gra në Greqi,

Një aksident i rëndë rrugor ka ndodhur këtë të hënë në Patrida Veria, në Greqi.

Një autobus me pasagjerë i drejtuar nga një 64-vjeçar i cili ishte nisur nga Veria për në Naosua, ka dalë nga rruga dhe ka rënë në strehën e autobusit.

Në vendngjarje kanë qenë një 68-vjeçare dhe një 22-vjeçare shqiptare të cilat po prisnin në stacion për autobusin.

Mjeti i ka goditur duke lënë të vdekur në vend 68-vjeçaren. E reja shqiptare ndërroi jetë në spital për shkak të plagëve të marra.

Të fundit