Flash News

E-TJERA

Policia sqarim zyrtar për të shtënat me armë në Lushnjë: U plagos një grua 60-vjeçare

Policia sqarim zyrtar për të shtënat me armë në

Policia e Lushnjës ka dalë me një njoftim zyrtar pas raportimit në media të të shtënave me armë zjarri këtë pasdite në fshatin Ballagat.

Policia bën me dije se në rrethana ende të paqarta është plagosur me armë zjarri Bajame Seneja, 60 vjeçe.

Gruaja është dërguar në spital, ndërsa policia ka ngritur pika kontrolli në të gjitha hyrje-daljet e qytetit, për të rënë në gjurmët e autorëve.

“Rreth orës 17:20, në fshatin Ballagat, Lushnjë,  në rrethana ende të paqarta është plagosur me armë zjarri shtetasja B. S., 60 vjeçe, banuese në Ballagat, Lushnjë, e cila ndodhet në spital, në kujdesin e mjekëve.

Shërbimet e Policisë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje , janë ngritur pika kontrolli në të gjitha hyrje-daljet e qytetit të Lushnjës dhe vijon krehja e zonës me qëllim kapjen e autorëve.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe vijon punën intensive për zbardhjen e plotë të ngjarjes", njofton Policia. 

Mesohet se 60-vjeçarja është e motra e Kastriot Hasallës, i cili ndodhet në burg për vrasjen e kushëririt të tij për disa degë ullinj, ngjarje kjo e ndodhur në vitin 2019. 

Të fundit