Flash News

E-TJERA

Portugalia mund 3-0 Turqinë, kualifikohet mes 16 kombëtareve më të mira

Portugalia mund 3-0 Turqinë, kualifikohet mes 16 kombëtareve më

Portugalia ka mundur me rezultat 3-0 ndeshjen Turqinë, ndeshje e vlefshme për Grupin E, duke siguruar kështu kualifikimin në mesin e 16 kombëtareve më të mira.

Golin e pare e gjetën në minutën e 21-të me anë të Bernardo Silvës,kurse disa minuta më vonë vjen një autogol i shënuar nga Samet Akaydin në minutën e 28-të.

Në minutën e 56-të, Cristiano Ronaldo u gjend në një situatë ballë për ballë me portierin, i cili vendosi që të pasojë tek Bruno Fernandes dhe me lehtësi realizoi golin e trete. 

Ndeshjen e fundit të fazës së grupeve Portugalia do ta luajë ndaj Gjeorgjisë, ndërsa Turqia do të ketë punë me Republikën Çeke.

Të fundit