Flash News

E-TJERA

Portugalia fiton 2-0 ndaj Uruguait, kualifikohet në fazën 1/8

Portugalia fiton 2-0 ndaj Uruguait, kualifikohet në fazën 1/8

Ka përfunduar me rezultatin 2-0 sfida mes Portugalisë dhe Uruguait. Golat e Fernando Santos sollën kualifikimin e luzitanëve në fazën pasardhëse.

Portugalisë arriti të kualifikohet në 1/8 e botërorit. Pjesa e parë u mbyll pa asnjë gol por luzitanët u kthyen të vendosur për fitore në pjesën e dytë.

Golat u shënuan në minutën ’54 dhe ’93 përmes një penalltie.

Portugalia bëhet kombëtarja e tretë që kualifikohet në 1/8 ndërsa më herët e siguruan Franca dhe Brazili.

 

 

Të fundit