Flash News

E-TJERA

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi dje në Shqipëri

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi

Mirëmëngjes!

Politiko.al ju sjell një blic lajmesh nga vendi në ‘Posta e mëngjesit’. Për të marrë ‘Postën’ çdo mëngjes me email na shkruani në [email protected]

■ Shteti nuk paguan faturat e energjisë, borxhi 183 mln euro në janar-prill, rritje me 2.4 herë nga 2013-ta

■ Kompania amerikane tregon shtetin: Kush fshihet pas sulmitkibernetik në Shqipëri

■ Ekspertët: Moszbatimi i masave të sigurisë cenon edhe më tejsektorin e turizmit në vend

 ■ “Çmimi i naftës ka rënë kudo, por jo këtu”, Meta: Rruga e vetme, të shporret kjo qeveri e pashpirt

■ Tragjedia në Himarë, Berisha nxjerr emrin e pronarit të skafit: Janë zhdukur kamerat që regjistruan krimin

■ Vrau me skaf 7-vjeçaren, Gjykata merr vendimin për policin Arjan Tase

■ Bie çmimi i naftës në bursë, Bordi i Transparencës ende në ‘gjumë’

■ Nano 'zgjohet' 3 ditë pas tragjedisë në Himarë, letër institucioneve përgjegjëse: S’keni zbatuar ligjin

■ Raporti i DASH për Shqipërinë: Korrupsioni, PPP-të dhe konkurrenca e pandershme reduktuan investimet e huaja

■ Nga inceneratorët te korrupsioni, Kraja ‘thumbon’ Ramën për sulmet ndaj SPAK: Partitë flasin sipas interesit

■ Investigimi: Si ‘ia hodhën’ dy shqiptarët, u kthyen nga Spanja si trafikantë droge për t’u bërë biznesmenë në Shqipëri

Të fundit