Flash News

E-TJERA

Presidenti gjerman viziton nesër Tiranën, zbardhet axhenda

Presidenti gjerman viziton nesër Tiranën, zbardhet axhenda

President ii Gjermanisë Frank-Walter Steinmeier do të vizitojë më 1 dhe 2 dhjetor Shqipërinë.

Steinmeier mbërrin nesër në Tiranë, ku sipas axhendës së vizitës, do të pritet nga homologu i tij shqiptar Bajram Begaj me një ceremoni zyrtare që nis në orën 10:00.

Në 10:45 presidentët do të dalin në një konferencë të përbashkët për shtyp. Steinmeier do të mbajë një fjalim përshëndetës në Parlamentin e Shqipërisë rreth orës 11:30-12:00.

Është hera e parë që në 27 vite një president gjerman viziton Shqipërinë.

Të fundit