Flash News

E-TJERA

Presidenti i Këshillit Evropian viziton nesër Tiranën, zbardhet axhenda

Presidenti i Këshillit Evropian viziton nesër Tiranën, zbardhet

Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, vjen nesër në një vizitë zyrtare në Tiranë, ndërsa është zbardhur edhe axhenda.

Ceremonia e pritjes do të zhvillohet në orën 10:15, ndërsa takimi mes dy delegacioneve do të jetë në 10:30. Në 11:15 kryeministri Rama dhe presidenti i KE do të mbajnë një konferencë të përbashkët.

Axhenda e plotë:

Ditën e nesërme Kryeministri Edi Rama mirëpret Presidentin e Këshillit Europian Charles Michel në një vizitë zyrtare në Tiranë.

-Në orën 10.15, në bulevardin pranë Kryeministrisë do të zhvillohet Ceremonia e Mirëseardhjes.

-Në orën 10.30, takimi kokë më kokë dhe takimi i dy delegacioneve.

-Në orën 11.15, konferenca për shtyp.

Të fundit