Flash News

E-TJERA

Presidenti Volodymyr Zelenskyy vjen në Tiranë, pritet nga ministri Hasani

Presidenti Volodymyr Zelenskyy vjen në Tiranë, pritet nga ministri

Presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelenskyy mbërriti pak para mesnate në aeroportin e Rinasit. Zelenskyy u prit nga ministri i Jashtëm Igli Hasani dhe delegacioni shqiptar.

Hasani ka ndarë në një postim në Facebook, momentin e pritjes së Zelensky-t, teksa shkruan se ky është një moment kyç për zhvilimin e marrëdhënieve dypalëshe.

"I nderuar të mirëprisja në Tiranë, Presidentin e Ukrainës, Volodymyr Zelenskyy.

Ky është një moment kyç për zhvillimin e marrëdhënieve dypalëshe dhe të qëndrojmë në solidaritet me Ukrainën në luftën e saj heroike kundër agresionit të Rusisë.

#NeQëndrojmëMeUkrainën", shkruan Hasani.

Vizita e Zelenskyy-t vjen në kuadër të Samitit Ukraina-Evropa Juglindore, i cili do të mbahet sot në Pallatin e Kongreseve.

Të fundit