Flash News

E-TJERA

Prifti: Në një studim rezultoi se posti i ministrave blihet me 5 mln euro. MJAFT-i ishte lëvizje e mirë

Prifti: Në një studim rezultoi se posti i ministrave blihet me 5 mln

I ftuar në PolitikOn nga Alfred Lela në RTV Ora, pedagog u Rezart Prifti u shpreh që gjatë një studimi që u bë në bashkëpunim me nismën Thurje lidhur me kostot e fushatës elektorale, rezultoi se vendet deputetëve bliheshin 200-300 mijë euro.

Prifti: Ne kemi bërë një studim për kostot e hyrjes në politikë. Fushata financohet nga 150 mijë euro, vende deputetësh që bliheshin 200-300 mijë euro. Kishte ministra që e kishin blerë postin me 5 milionë euro. Ka pasur perla.

Mjafti nuk ishte projekt i keq, ishte shumë i mirë. Varet çfarë objekti që ka pasur. Kam qenë edhe aktivist atëherë para se të largohesha dhe kanë pasur disa kauza të mira. Sot ata janë në kasta më të larta të pushteti dhe ky është një sukses i një grupimi.

 

Ditari politik

Të fundit