Flash News

E-TJERA

Ç’pritet sot në Euro 2020, me kë do ndeshen Franca, Spanja dhe Gjermania

 

Ç’pritet sot në Euro 2020, me kë do ndeshen Franca,

Ndeshjet e sotme 

Franca do të luajë Hungarinë në orën 15.00

Portugalia do të ndeshet me Gjermaninë në Mynih në orën 18.00

Spanja do të përballet me Poloninë në Sevilje në orën 21:00  

Cilat janë pikat kryesore të bisedimeve të sotme EURO 2020?

Federata daneze e futbollit thotë se Christian Eriksen ka dalë nga spitali. Eriksen ka qenë në spitalin e Kopenhagës që kur pësoi arrest kardiak në fushë gjatë ndeshjes hapëse të ekipit të tij në Kampionatin Evropian të Shtunën.

Shefi i kabinetit të kancelares gjermane Angela Merkel ka paralajmëruar tifozët e futbollit që të mos udhëtojnë në Londër për fazat e mëvonshme të Kampionatit Evropian për shkak të frikës nga pandemia.

Hungaria është i vetmi vend që lejon tifozët në stadium. Puskas Arena me kapacitet 67,215 pritet të mbushet kur Franca të përballet me Hungarinë këtë të Shtunë.  

Çfarë ndodhi të premten?

Anglia dhe Skocia barazuan 0-0 në ndeshjen e tyre në Grupin D në stadiumin Ëembley, Londër

Suedia mundi Sllovakinë 1-0 në ndeshjen e tyre në Grupin E në Shën Petersburg Stadium

Kroacia dhe Republika Çeke barazuan 1-1 në ndeshjen e tyre në Grupin D në Hampden Park, Glasgoë

Të fundit