Flash News

Kosova

Protesta në Mitrovicë, dy shqiptarë sulmohen nga një grup serbësh

Protesta në Mitrovicë, dy shqiptarë sulmohen nga një grup

Dy shqiptarë janë sulmuar nga një grup serbësh në veri të Mitrovicës.

Shqiptarët ishin duke protestuar në mbështetje të Kosovës me thirrje “o sa mirë me qenë shqiptarë” ose “jo nuk ndahet Mitrovica”.

Të sulmuarit janë dërguar në spital për të marrë mjekimin e duhur.

Ndërkohë për të pestën ditë radhazi, serbët në Leposaviq, Zubin Potok dhe Zveçan vijojnë protestat duke kërkuar largimin e policisë së Kosovës dhe kryetarëve të rinj të komunave.

Të fundit