Flash News

E-TJERA

PS kërkon masë disiplinore për 5 deputetë të opozitës

PS kërkon masë disiplinore për 5 deputetë të

PS ka kërkuar masë disiplinore për 5 deputetë të opozitës.

Sipas mazhorancës, demokratët bllokuan foltoren gjatë seancës plenare. Konkretisht, është kërkuar masa disiplinore për Gazment Bardhin, Luan Baçin, Flamur Nokën, Edi Paloka dhe Ervin Salianjin.

Kujtojmë se Noka u përjashtua nga kryeparlamentarja lindita Nikolla pasi nuk e lejoi të vijonte fjalën në foltore. Nikolla pretendoi se Noka e kërcënoi, fill pasi kryeparlamentarja i tha se është përfaqësues i një non-grate, referuar liderit të opozitës Sali Berisha.

Të fundit